W dniach 9-11 października w Centrum Sportowo-Rekreacyjnym SCOUT w Częstochowie odbyły się VI Deblowe oraz XI Indywidualne Mistrzostwa Polski w Racketlonie 2015.
 
Mistrzostwa zostały rozegrane pod patronatem Polskiej Federacji Racketlona w 7 kategoriach i od pierwszych rund obfitowały w bardzo zacięte i emocjonujące mecze.
 
Wśród Pań swój pierwszy złoty medal zdobyła prezentująca wspaniałą formę Klaudyna Zarówna z Wrocławia, pokonując w finale Klaudię Borek z miejscowości Nawojowa. Miejsce trzecie zajęła debiutująca w racketlonie Elena Gustowska z Częstochowy.
 
W najwyższej kategorii A Mężczyzn, czwarty tytuł Indywidualnego Mistrza Polski wywalczył Rafał Rykowski z Wrocławia - aktualny nr 1 rankingu Polskiej Federacji Racketlona. Po raz pierwszy w tej kategorii srebrny medal zdobył Wojciech Wajda z miejscowości Rydułtowy, a brązowy Radosław Łopata z Kutna. 
Wspaniały mecz ćwierćfinałowy, gdzie zacięta walka toczyła się od pierwszej do ostatniej piłki - rozegrali również Grzegorz Lorkiewicz z Wrocławia z Tomaszem Pieślą z Wałbrzycha.Mecz wygrał Tomasz, który ostatecznie zajął miejsce 4.
Na uwagę zasługuje także bardzo dobry wynik (9 miejsce) Huberta Górskiego z Wałbrzycha, który w kategorii A wystąpił pierwszy raz i przegrał tylko jeden mecz z późniejszym zwycięzcą.
 
W kategorii B Mężczyzn dużą niespodziankę sprawił utytułowany tenisista stołowy Filip Młynarski z Warszawy, który startując w Mistrzostwach bez rozstawienia, zdobył srebrny medal. W drodze do finału pokonał między innymi Tigera Sowę z Zielonej Góry, który był jednym z faworytów do tytułu mistrzowskiego w tej kategorii. Złoty medal zdobył Jan Marcinkowski z Poznania, a brązowy Paweł Bakun z Puszczykowa.
Drugi medal - srebrny, Paweł Bakun wywalczył w kategorii U21, miejsce trzecie zajęła Klaudia Borek, a najlepszy był Hubert Górski. Warto przypomnieć, o tym że zarówno Klaudia, jak i Hubert są aktualnymi Drużynowymi Wicemistrzami Świata w kategorii U21.
 
Również w bardzo silnie obsadzonej kategorii Mężczyzn 45+ wielkie emocje towarzyszyły do ostatniej piłki całych Mistrzostw. Bowiem w finale, w którym spotkali się po raz 3 w tym roku - Daniel Lipowski z Rogóźna z Ryszardem Flisikowskim z Poznania, o złotym medalu zdecydowała złota piłka.
Kiedy Ryszard wygrał tenisa ziemnego 21:10 w całym meczu Panowie mieli idealny remis i o zwycięstwie musiała zdecydować tylko jedna wygrana wymiana. Pierwszy odważył się zaryzykować Daniel i zagrał kończący forehand, który dał mu tytuł Mistrza Polski.
Mecz zakończył się wynikiem 59:58 (21:12 w tenisie stołowym, 21:4 w badmintonie, 7:21 w squashu i 11:21 w tenisie ziemnym). Brązowy medal zdobył ubiegłoroczny zwycięzca kategorii 45+ Wojciech Drwięga z Łazisk Górnych, którego w meczu półfinałowym pokonał Ryszard Flisikowski.
 
Deblowymi Mistrzami Polski zostali bracia Grzegorz i Bartłomiej Lorkiewicz z Wrocławia, pokonując w drodze do zwycięstwa wszystkie najsilniejsze pary. Srebrny medal wywalczyli Grzegorz Przybysz i Rafał Rykowski (Polkowice/Wrocław), a brązowy Tomasz Pieśla i Hubert Górski z Wałbrzycha. 
 
W mikście najsilniejszą, mistrzowską parę stworzyli Indywidualni Mistrzowie Polski - Klaudyna Zarówna i Rafał Rykowski, miejsce drugie zajęli Katarzyna Mysłek i Grzegorz Przybysz (Częstochowa/Polkowice), a miejsce trzecie Małgorzata Gosek i Wojciech Wajda (Świdnik/Rydułtowy).
 
Wszystkim medalistom gratulujemy wspaniałych wyników! :-)
 
Polska Federacja Racketlona serdecznie dziękuje Centrum Sportowemu SCOUT, a w szczególności Agacie i Marcinowi Bartolewskim za organizację Mistrzostw Polski. Sponsorom: Ośrodkowi "Strzelnica" oraz Centrum SCOUT za ufundowane nagrody dla zawodników. 
Dziękujemy Polskiej Federacji Squasha za objęcie patronatem sportowym Mistrzostw Polski oraz wszystkim patronom medialnym za informowanie o Mistrzostwach, przede wszystkim portalom: badmintonnews.pl, tenisklub.pl, polski-tenis.pl, ligasquasha.pl, ravsport.pl .
 
Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za stworzenie po raz kolejny wspaniałej atmosfery, za wzięcie udziału w Mistrzostwach i tym samym za zaangażowanie w rozwój polskiego racketlona :-)
 
Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowymi wynikami Mistrzostw, które znajdują się tutaj: www.ravsport.pl/racketlon 
 
Fotorelacja znajduje się tutaj: www.facebook.com/ravsport.racketlon